KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13603101
*
nr 1360 3101
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2020
kl 19:39:42
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
nr 1360 3101
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2020 |
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



